Ankara Caddesi No:15, Mistral İzmir, Kat:39 Konak/İzmir

Kullanıcı Deneyimi (UX)

single-06

Kullanıcı Deneyimi (UX)

Kullanıcı Deneyimine Önem Verin, Ziyaretçileriniz Kaçmasın

Kullanıcı deneyimi (User Experience - UX), bir web sitesini ziyaret eden kullanıcıların o web sitesinin fonksiyonlarından yararlanabilme tecrübesidir.

Web sitelerinde ziyaretçilerin aradıklarını bulabilmeleri, tam anlamıyla onların beklentilerini karşılayacak bir web sitesi dizaynı ve içeriği oldukça önemli bir husustur. Kullanıcılar ilk izlenimlerini bu tecrübeyle kazandığı gibi ürün veya hizmetinizi satın alma kararlarını da yüksek oranda etkileyen bir kriterdir. Bu aşamada web siteleriniz için kullanıcı yararını ön plana alıyor, kullanıcı deneyimini geliştirmek adına çalışmalar yaparak gerçek takipçilerinizin ve ziyaretçilerinizin sürekli olabilmesini sağlıyoruz. Bu sayede ziyaretçiler web sitenizde aradıklarını bulabiliyor, en önemlisi de web sitenizden yarar sağlayabiliyorlar.

Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı (UX Tasarımcısı)  Ne İş Yapar?

UX tasarımcıları, web site içeriğindeki yenilikler ve gelişmeler ile kullanıcı deneyimi sürekli olarak iyileştirmeyi hedefler. Tasarım, test etme ve uygulama aşamalarını her iyileştirme ve yenilikten sonra baştan uygular. Hedef kitleyi iyi tanıyarak rakip analizi yapar. Web sitesinin mimarlığını üstlenir, içerikleri geliştirir, kullanıcı akış haritasını tasarlar ve arayüz geliştiricileri ile koordineli çalışır.

350 +

Web Tasarımı

75 +

Özel Proje

10 +

Yıllık Tecrübe

ZİYARETÇİLERİNİZE İYİ BİR DENEYİM YAŞATIN

Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı

Web sitelerinde kullanıcı deneyimini iyileştirmenin en önemli parçalarından biri web sitenizin hızlı ve kolay kullanılabilir olmasıdır. Ziyaretçiler web sitelerinize giriş yaptığında aradıkları şeyleri kolayca bulabilmeli, akıcı ve hızlı bir şekilde işlem yapabilmelidirler. Websight olarak kullanıcı deneyimini artırmanın en önemli yollarından biri olan kullanılabilirlik konusunu ele alıyor, bunu iyileştirmek ve ziyaretçilerinize akıcı ve kolay bir ara yüz sunabilmek için çalışıyoruz.

Neler Yapıyoruz?

Kullanıcı Deneyimi Çalışmalarımız

Kullanıcı Deneyimini Nasıl İyileştiriyoruz?

Bizi Tercih Edenler

Müşteri Yorumları

Dijital alanda sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir ekibe sahibiz. Dijital performans alanındaki bu yeterliliğimizi uluslararası çapta işlem yapan tüm müşterilerimize sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bir arkadaşımız aracılığı ile tanıstık Yunus bey ile. Profosyonel ve iş disiplini olan bir yönetici. Bu mecrada güvenilir çözüm ortakları bulmak gerçekten zor. Izmir 'de...

Devamını Oku
testimonial-img

Halil Hüseyin Çağatay

Aylar öncesi web sitesi yaptırmak için bir tanıdık sayesinde yunus beyle tanıştık. önce web sitemizi tasarladı ve beklentimin çok çok üzerinde bir site oldu. yaptığı işte...

Devamını Oku
testimonial-img

Şeyma Türkoğlu

Websight firmasının kurucusu Yunus Vural ile 2 yıldır çalışmaktayım. Kendisi ve ekibi websitenizle ilgili gönül rahatlığıyla her türlü hizmeti alabileceğiniz bir firma....

Devamını Oku
testimonial-img

Candan Mezili

Yeni site tasarımımızı websight firmasından yunus bey ile çalışarak yaptık. Kendisi son derece ilgili ve işinde uzman biri. Site bittikten sonra dahi birçok güncelleme, d...

Devamını Oku
testimonial-img

Özgür Gözlüklü

Websight ekibi ile uzun bir süredir çalışıyoruz. 7/24 iletişim olanağı, sorumluluklarını bilmeleri, alanlarında uzman bir kadroya sahip olmaları vb. gibi onlarca şey saya...

Devamını Oku
testimonial-img

Ersin Yıldırım

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Çalıştığımız Markalar

Websight'ı tercih edenleri tanımak ister misiniz? İşte birlikte çalıştığımız bazı markalar.
Doktor Muayene
CASAVIVA
Ege Şehir Hastanesi
Plaza Cubes
IQ Plus
Barış İletişim
Sağlıklı Kutu
Emin Kariyer
RST Türk
Adler Enerji A.Ş.
Re-vize

Kullanıcı Deneyimi (UX) Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcı Deneyimi İle İlgili Merak Ettiklerinizi Yanıtlıyoruz

Kullanıcı arayüzü, bir web sitesine ait tasarımın genel olarak nasıl göründüğü ile ilgilenir. Kullanıcı arayüzü işin estetik tarafında yer alır. Kullanıcı deneyimi ise site ya da ilgili uygulamayı kullanan kullanıcıların deneyimleri üzerine odaklanır. Yani bir anlamda tasarımı kullanacak kişilerdir. Kullanıcı deneyimi, ziyaretçilerin etkileşimleri üzerine odaklanır.

Kullanıcı deneyimi ve SEO çalışması birbirinden ayrı iki alan gibi gözükse de, birbirini destekleyen niteliktedir. Web sitenizi daha iyi bir hale getirmek için SEO ve kullanıcı deneyimi çalışması birlikte yürütülmektedir. ziyaretçilerin etkileşimi, sitede ne kadar süre vakit geçirdiği, hangi konulara ve içeriklere odaklandıkları gibi konular SEO'yu etkilemektedir.

İnternet kullanıcılarının bir çoğunun ziyaret ettikleri web sitesini beğenmeyip kötü bir deneyim yaşadıktan sonra aynı web sitesine dönme olasılığı oldukça düşüktür. Tasarım, menünün nerede konumlandığı, ürün ve hizmete kolay erişebilirlik gibi birçok faktör kullanıcı deneyimini etkilemektedir. Ayrıca web sitenizin tasarımı güncel ve sunduğunuz hizmete göre tasarlanmış olmalıdır. Bir web sitesi kullanıcılar için faydalı, kullanışlı, ilgi çekici, ulaşılabilir, inandırıcı ve değerli olmalıdır. Ziyaretçiler bu gibi faktörlerden herhangi birine ikna olmamışsa aynı web sitesini ziyaret etme konusunda tereddüt yaşar. Bu durum sitenizin trafiği için oldukça önemlidir.

Kullanıcı deneyimini geliştirmek için tasarım, estetik, pazarlama, iletişim gibi konulara hakim olmak gereklidir. Kullanıcı deneyimini geliştirmek için ayrıca müşterinin gözünden bakabilmek önemlidir. Tüm bunlar dijital platformlarda kalıcı bir şekilde var olmak isteyen markanız için yardımcı olmaktadır.

Dakikalarca bir web sayfasına bağlanmaya çalıştığınızı düşünün. Bu sizi ne ölçüde ve ne kadar etkiler? Elbette bir web sitesine hızlı bir şekilde bağlanmak ve ürün ve hizmetler ile ilgili kolay bir şekilde bilgi alabilmek kullanıcı deneyimi açısından çok önemlidir. Hosting sağlayıcınızın web sitenizin genel hızı üzerinde çok büyük etkisi olduğu için bu konuya da ayrı önem vermeniz gerekmektedir.

İletişime Geçin

İle İlgili Detaylı Bilgi Alın

Hizmet detayları hakkında daha fazla bilgi almak için bize aşağıdaki iletişim formundan veya iletişim bilgilerinden her zaman ulaşabilirsiniz.

single-12